Net Bela

Akira

AkiraUz Ghost in the Shell očekuje se još jedna adaptacija manga i anime umjetnosti. Akira - manga, a kasnije i anime iz 1988. godine smješten je u već poznati cyberpunk svijet.

Radnja će ovisiti o tome hoće li se ovaj live action film bazirati na mangi ili animeu. Manga obuhvaća puno veći vremenski raspon sa mnogim podzapletima i uključuje više likova. Teme koje se provlače kroz priče su socijalna izolacija, korupcija i moć. Glavna priča u anime izdanju govori o vođi motociklističke bande koji pokuša spasiti svog otetog prijatelja od moćnog, nadnaravnog eksperimenta.

Naravno, negodovanja fanova ovog kultnog izdanja azijske animacije su već prisutna, baš kao i kod filma Ghost in the Shell. Poznato je da Hollywood često svojim viđenjem i prepravcima naruši original i upropasti novu verziju. Tako se i za novo izdanje Akire govorka kako će radnju iz Japana premjestiti u New York i da će glavne uloge zapasti američke glumce poput Leonarda DiCapria i Josepha Gordon-Levitta. Nova Akira bit će podjeljena u dva nastavka, a prvi se očekuje 2009., dvije godine prije izdanja remakea Ghost in the Shell.

  • Napisano: 13.07.2008. 21:44:41, napisao: admin